Curling Bonspiel Management | |||
2019 Montreal West Leprechaun Junior Bonspiel
Draw | Teams | Schedule | Sheet | |
R01 | 9 Brendan Jackson · Canada 5 Tyler Watson · Ireland | January 25th, 2019 Friday at 5:45pm EST | 71 | |
G01 | 12 Nathan Shepherd · Japan 2 Jeremy Shepherd · Denmark | January 25th, 2019 Friday at 5:45pm EST | 72 | |
G02 | 8 Dominic Simard · Australia 5 Graham Cochrane · Italy | January 25th, 2019 Friday at 5:45pm EST | 73 | |
R02 | 1 Edward de la Durantaye · Sweden 12 Hannah Gargul · Norway | January 25th, 2019 Friday at 5:45pm EST | 74 | |
G05 | 2 Camryn Munro · Germany 9 Rhiannon Beckstead · Brazil | January 25th, 2019 Friday at 8:15pm EST | 71 | |
G03 | 8 Leah Corbin-O'Kill · Scotland 6 Teodor Alexe · Mexico | January 25th, 2019 Friday at 8:15pm EST | 72 | |
G04 | 6 Angel Stevens · Switzerland 11 Marc-Antoine Robert · Jamaica | January 25th, 2019 Friday at 8:15pm EST | 73 | |
G06 | 12 Jeremy Shepherd · Denmark 7 Dominic Simard · Australia | January 26th, 2019 Saturday at 8:30am EST | 71 | |
R03 | 3 Brendan Jackson · Canada 12 Thomas Lo · Greece | January 26th, 2019 Saturday at 8:30am EST | 72 | |
R04 | 10 Tyler Watson · Ireland 2 Edward de la Durantaye · Sweden | January 26th, 2019 Saturday at 8:30am EST | 73 | |
G07 | 4 Nathan Shepherd · Japan 6 Camryn Munro · Germany | January 26th, 2019 Saturday at 11:00am EST | 71 | |
G08 | 10 Graham Cochrane · Italy 4 Marc-Antoine Robert · Jamaica | January 26th, 2019 Saturday at 11:00am EST | 72 | |
G09 | 5 Leah Corbin-O'Kill · Scotland 8 Rhiannon Beckstead · Brazil | January 26th, 2019 Saturday at 11:00am EST | 73 | |
G10 | 4 Teodor Alexe · Mexico 10 Angel Stevens · Switzerland | January 26th, 2019 Saturday at 11:00am EST | 74 | |
R05 | 6 Hannah Gargul · Norway 7 Thomas Lo · Greece | January 26th, 2019 Saturday at 3:45pm EST | 71 | |
G11 | 1 Jeremy Shepherd · Denmark 7 Graham Cochrane · Italy | January 26th, 2019 Saturday at 3:45pm EST | 72 | |
G12 | 11 Nathan Shepherd · Japan 3 Angel Stevens · Switzerland | January 26th, 2019 Saturday at 3:45pm EST | 73 | |
G13 | 4 Leah Corbin-O'Kill · Scotland 8 Marc-Antoine Robert · Jamaica | January 26th, 2019 Saturday at 6:30pm EST | 71 | |
G14 | 4 Dominic Simard · Australia 11 Rhiannon Beckstead · Brazil | January 26th, 2019 Saturday at 6:30pm EST | 72 | |
G15 | 8 Camryn Munro · Germany 7 Teodor Alexe · Mexico | January 26th, 2019 Saturday at 6:30pm EST | 73 | |
R06 | 8 Brendan Jackson · Canada 6 Edward de la Durantaye · Sweden | Red Quarter-FinalJanuary 26th, 2019Saturday at 6:30pm EST | 74 | |
F04 | 4 Hannah Gargul · Norway 2 Tyler Watson · Ireland | Red Semi-FinalJanuary 27th, 2019Sunday at 9:00am EST | 71 | |
F01 | 8 Rhiannon Beckstead · Brazil 3 Marc-Antoine Robert · Jamaica | Green Semi-FinalJanuary 27th, 2019Sunday at 9:00am EST | 72 | |
F02 | 3 Brendan Jackson · Canada 6 Thomas Lo · Greece | Red Semi-FinalJanuary 27th, 2019Sunday at 9:00am EST | 73 | |
F03 | 6 Nathan Shepherd · Japan 11 Graham Cochrane · Italy | Green Semi-FinalJanuary 27th, 2019Sunday at 9:00am EST | 74 | |
F08 | 9 Marc-Antoine Robert · Jamaica 2 Nathan Shepherd · Japan | Green ConsolationJanuary 27th, 2019Sunday at 1:00pm EST | 71 | |
F07 | 8 Thomas Lo · Greece 3 Hannah Gargul · Norway | Red FinalJanuary 27th, 2019Sunday at 1:00pm EST | 72 | |
F06 | 11 Rhiannon Beckstead · Brazil 0 Graham Cochrane · Italy | Green FinalJanuary 27th, 2019Sunday at 1:00pm EST | 73 | |
F05 | 7 Brendan Jackson · Canada 5 Tyler Watson · Ireland | Red ConsolationJanuary 27th, 2019Sunday at 1:00pm EST | 74 |