Curling Bonspiel Management | |||
2019 Baie d'Urfe Curling Classic
Round-Robin Draws
Team | Games | Wins | Losses | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Group A | |||||||||
1 · BALSDON · Glenmore | 3 | 2 | 1 | ||||||
2 · KENNERKNECHT · Glenmore | 3 | 2 | 1 | ||||||
4 · MENARD · Mont-Bruno | 3 | 2 | 1 | ||||||
3 · LASALLE · Baie d'Urfé | 3 | 0 | 3 | ||||||
Group B | |||||||||
6 · HILL · Ormstown | 3 | 3 | 0 | ||||||
5 · DUPUIS · Cornwall | 3 | 2 | 1 | ||||||
7 · LAWTON · Baie d'Urfé | 3 | 1 | 2 | ||||||
8 · TREMBLAY · Amqui | 3 | 0 | 3 | ||||||
Group C | |||||||||
11 · HOMAN · des Collines | 3 | 3 | 0 | ||||||
10 · BRABANT · Boucherville | 3 | 2 | 1 | ||||||
9 · BOISVERT | 3 | 1 | 2 | ||||||
12 · NERON | 3 | 0 | 3 | ||||||
Group D | |||||||||
13 · BEDARD · Lacolle | 3 | 3 | 0 | ||||||
14 · GIBEAU · Buckingham | 3 | 2 | 1 | ||||||
15 · LOCKWOOD · Baie d'Urfé | 3 | 1 | 2 | ||||||
16 · PATRY · Buckingham | 3 | 0 | 3 |
Cutoff Saturday at 8:00pm.
Draw | Teams | Schedule | Sheet | |
P01 | 9 BALSDON · 1 · Glenmore 6 MENARD · 4 · Mont-Bruno | October 24th, 2019 Thursday at 7:30pm EDT | 191 | |
P02 | 7 KENNERKNECHT · 2 · Glenmore 5 LASALLE · 3 · Baie d'Urfé | October 24th, 2019 Thursday at 7:30pm EDT | 192 | |
P03 | 5 HILL · 6 · Ormstown 2 LAWTON · 7 · Baie d'Urfé | October 24th, 2019 Thursday at 7:30pm EDT | 193 | |
P06 | 7 NERON · 12 10 BOISVERT · 9 | October 25th, 2019 Friday at 4:00pm EDT | 191 | |
P05 | 10 HOMAN · 11 · des Collines 2 BRABANT · 10 · Boucherville | October 25th, 2019 Friday at 4:00pm EDT | 192 | |
P04 | 9 DUPUIS · 5 · Cornwall 2 TREMBLAY · 8 · Amqui | October 25th, 2019 Friday at 4:00pm EDT | 193 | |
P07 | 6 BEDARD · 13 · Lacolle 0 PATRY · 16 · Buckingham | October 25th, 2019 Friday at 6:30pm EDT | 191 | |
P08 | 6 GIBEAU · 14 · Buckingham 1 LOCKWOOD · 15 · Baie d'Urfé | October 25th, 2019 Friday at 6:30pm EDT | 192 | |
P09 | 5 BALSDON · 1 · Glenmore 7 KENNERKNECHT · 2 · Glenmore | October 25th, 2019 Friday at 6:30pm EDT | 193 | |
P12 | 3 TREMBLAY · 8 · Amqui 7 LAWTON · 7 · Baie d'Urfé | October 25th, 2019 Friday at 9:30pm EDT | 191 | |
P11 | 9 HILL · 6 · Ormstown 2 DUPUIS · 5 · Cornwall | October 25th, 2019 Friday at 9:30pm EDT | 192 | |
P10 | 2 LASALLE · 3 · Baie d'Urfé 9 MENARD · 4 · Mont-Bruno | October 25th, 2019 Friday at 9:30pm EDT | 193 | |
P13 | 6 HOMAN · 11 · des Collines 5 NERON · 12 · | October 26th, 2019 Saturday at 9:00am EDT | 191 | |
P14 | 0 BOISVERT · 9 7 BRABANT · 10 | October 26th, 2019 Saturday at 9:00am EDT | 192 | |
P15 | 6 BEDARD · 13 · Lacolle 0 GIBEAU · 14 · Buckingham | October 26th, 2019 Saturday at 9:00am EDT | 193 | |
P18 | 4 MENARD · 4 · Mont-Bruno 3 KENNERKNECHT · 2 · Glenmore | October 26th, 2019 Saturday at 11:30am EDT | 191 | |
P17 | 10 BALSDON · 1 · Glenmore 2 LASALLE · 3 · Baie d'Urfé | October 26th, 2019 Saturday at 11:30am EDT | 192 | |
P16 | 8 LOCKWOOD · 15 · Baie d'Urfé 4 PATRY · 16 · Buckingham | October 26th, 2019 Saturday at 11:30am EDT | 193 | |
P19 | 9 HILL · 6 · Ormstown 1 TREMBLAY · 8 · Amqui | October 26th, 2019 Saturday at 2:30pm EDT | 191 | |
P20 | 6 LAWTON · 7 · Baie d'Urfé 8 DUPUIS · 5 · Cornwall | October 26th, 2019 Saturday at 2:30pm EDT | 192 | |
P21 | 7 HOMAN · 11 · des Collines 2 BOISVERT · 9 · | October 26th, 2019 Saturday at 2:30pm EDT | 193 | |
P24 | 2 PATRY · 16 · Buckingham 8 GIBEAU · 14 · Buckingham | October 26th, 2019 Saturday at 5:00pm EDT | 191 | |
P23 | 8 BEDARD · 13 · Lacolle 3 LOCKWOOD · 15 · Baie d'Urfé | October 26th, 2019 Saturday at 5:00pm EDT | 192 | |
P22 | 8 BRABANT · 10 · Boucherville 2 NERON · 12 · | October 26th, 2019 Saturday at 5:00pm EDT | 193 |