WebSpiel Logo
Curling Bonspiel Management
 

La Classique Mine Canadian Malartic Open 2020

La Classique Mine Canadian Malartic Open 2020
Club Sports Belvédère de Val-d'Or » 2020-02-19 to 2020-02-23
· Criteria: Open · Past event: La Classique Mine Canadian Malartic Open 2019
Section A
Val-d'Or
7 Mathieu Gravel
           
A01
Thu 20th 7:00pm
Sheet 1 · A
L › C03 
Val-d'Or
7 Mathieu Gravel
La Classique Mine Canadian Malartic Open 2020  
A10
Fri 21st 11:30pm
Sheet 3 · C
L › B01 
  Section A  
4 Jean-Luc Corriveau
Val-d'Or
         
  Val-d'Or
6 Mathieu Gravel
       
Val-d'Or
6 Joël Charbonneau
A26
Sat 22nd 9:30pm
Sheet 1 · A
L › OUT 
       
A02
Wed 19th 7:00pm
Sheet 2 · B
L › C01 
       
6 Benoît Dussault
Val-d'Or
       
7 Benoît Dussault
Val-d'Or
         
    Val-d'Or
3 Mathieu Gravel
     
Val-d'Or
8 Alain Moreau
  A34
Sun 23rd 10:00am
Sheet 4 · D
L › OUT 
     
A03
Wed 19th 7:00pm
Sheet 3 · C
L › C04 
Val-d'Or
6 Alain Moreau
     
A11
Fri 21st 11:30pm
Sheet 2 · B
L › B01 
     
2 Martin Genest
Val-d'Or
     
  5 Alain Moreau
Val-d'Or
     
Val-d'Or
6 André Bellavance
       
A04
Wed 19th 7:00pm
Sheet 4 · D
L › C04 
       
3 André Bellavance
Val-d'Or
       
2 Gilles Savoie
Val-d'Or
    Val-d'Or
8 Paulo Bienvenue
   
      A38
A Semi-Final
Sun 23rd 2:00pm
Sheet 1 · A
L › OUT 
   
Val-d'Or
10 Paulo Bienvenue
       
A05
Thu 20th 7:00pm
Sheet 3 · C
L › C05 
Val-d'Or
6 Paulo Bienvenue
     
A12
Fri 21st 5:30pm
Sheet 2 · B
L › B02 
     
3 Éric Jean
Val-d'Or
     
  Val-d'Or
8 Paulo Bienvenue
   
Val-d'Or
8 J.-C. Pichon
A27
Sat 22nd 9:30pm
Sheet 3 · C
L › OUT 
   
A06
Thu 20th 7:00pm
Sheet 4 · D
L › C05 
   
4 J.-C. Pichon
Val-d'Or
   
1 Marie-Pier Dicaire
Val-d'Or
     
    6 Paulo Bienvenue
Val-d'Or
   
Val-d'Or
6 Serge St-Germain
       
A07
Thu 20th 9:00pm
Sheet 3 · C
L › C02 
Val-d'Or
4 Serge St-Germain
     
A13
Fri 21st 5:30pm
Sheet 1 · A
L › B02 
     
4 Claude Gauthier
Val-d'Or
     
  4 Alain Aumont
Val-d'Or
     
Val-d'Or
3 Michaël Dorval
       
A08
Thu 20th 9:00pm
Sheet 4 · D
L › C02 
       
9 Alain Aumont
Val-d'Or
       
5 Alain Aumont
Val-d'Or
      Val-d'Or
5 Paulo Bienvenue
 
        A40
A Final
Sun 23rd 5:00pm
Sheet 2 · B 
 
Val-d'Or
8 Denis Duval
       
A09
Wed 19th 7:00pm
Sheet 1 · A
L › C13 
Val-d'Or
8 Denis Duval
   
A14
Fri 21st 5:30pm
Sheet 3 · C
L › C06 
     
2 Lyne Caron
Val-d'Or
     
  Val-d'Or
8 Denis Duval
   
A28
Sat 22nd 12:00pm
Sheet 1 · A
L › B04 
   
---    
1 Martin Adam
Val-d'Or
   
     
    Val-d'Or
12 Denis Duval
 
  A35
Sun 23rd 10:00am
Sheet 2 · B
L › OUT 
 
--- Amos
5 Guy Simard
 
A15
Fri 21st 7:30pm
Sheet 3 · C
L › C08 
 
 
  7 Marcel Larouche
Rouyn-Noranda
 
   
---    
7 Marcel Larouche
Rouyn-Noranda
   
     
      7 Denis Duval
Val-d'Or
 
       
--- Senneterre
11 Mario Lafrenière
     
A16
Fri 21st 7:30pm
Sheet 4 · D
L › C08 
     
     
  Senneterre
3 Mario Lafrenière
   
A29
Sat 22nd 2:00pm
Sheet 1 · A
L › B04 
   
---    
3 Adam Bédard
Rouyn-Noranda
   
     
    3 Mario Dion
Rouyn-Noranda
   
       
--- Rouyn-Noranda
7 Mario Dion
     
A17
Fri 21st 9:30pm
Sheet 4 · D
L › C01 
     
     
  5 Mario Dion
Rouyn-Noranda
     
       
---        
4 Éric Tremblay
La Sarre
      Val-d'Or / Amos
Ghislain Doyon
       
          A Winner
 
       
--- Belvédère
6 Bruno Crépeault
   
A18
Thu 20th 7:00pm
Sheet 2 · B
L › C03 
       
       
  Belvédère
3 Bruno Crépeault
     
A30
Sat 22nd 12:00pm
Sheet 3 · C
L › B05 
     
---      
5 Francis Héroux
Belvédère
     
       
    Amos
3 Jean-Yves Lemay
   
  A36
Sun 23rd 10:00am
Sheet 1 · A
L › OUT 
   
--- Amos
15 Jean-Yves Lemay
   
A19
Fri 21st 7:30pm
Sheet 1 · A
L › C09 
   
   
  6 Jean-Yves Lemay
Amos
   
     
---      
2 Luc Martin
Senneterre
     
    Val-d'Or / Amos
8 Ghislain Doyon
 
      A39
A Semi-Final
Sun 23rd 2:00pm
Sheet 4 · D
L › OUT 
 
     
--- Val-d'Or
7 Camil Palin
   
A20
Thu 20th 9:00pm
Sheet 1 · A
L › C09 
   
   
  Val-d'Or
3 Camil Palin
 
A31
Sat 22nd 12:00pm
Sheet 2 · B
L › B05 
 
---  
2 Pier-Luc Duciaume
Val-d'Or
 
   
    4 Ghislain Doyon
Val-d'Or / Amos
 
     
--- Val-d'Or / Amos
8 Ghislain Doyon
   
A21
Fri 21st 7:30pm
Sheet 2 · B
L › C10 
   
   
  8 Ghislain Doyon
Val-d'Or / Amos
   
     
---      
1 Bertrand Nolet
Rouyn-Noranda
     
       
         
      6 Ghislain Doyon
Val-d'Or / Amos
 
--- Amos
5 Jack Dufresne
     
A22
Thu 20th 9:00pm
Sheet 2 · B
L › C10 
       
       
  Amos
2 Jack Dufresne
     
A32
Sat 22nd 12:00pm
Sheet 4 · D
L › B06 
     
---      
4 Yves Éthier
Val-d'Or
     
       
    Rouyn-Noranda
5 Nathalie Leblanc
   
  A37
Sun 23rd 10:00am
Sheet 3 · C
L › OUT 
   
--- La Sarre
0 Sylvain Létourneau
   
A23
Fri 21st 9:30pm
Sheet 3 · C
L › C07 
   
   
  5 Nathalie Leblanc
Rouyn-Noranda
   
     
---      
11 Nathalie Leblanc
Rouyn-Noranda
     
       
      7 Maxime Dufresne
Rouyn-Noranda
   
         
--- Rouyn-Noranda
7 Adam Rocheleau
       
A24
Fri 21st 9:30pm
Sheet 2 · B
L › C07 
       
       
  Rouyn-Noranda
2 Adam Rocheleau
     
A33
Sat 22nd 2:00pm
Sheet 4 · D
L › B06 
     
---      
5 Wayne Baker
Kirkland Lake
     
       
    11 Maxime Dufresne
Rouyn-Noranda
     
         
--- Rouyn-Noranda
9 Maxime Dufresne
       
A25
Fri 21st 9:30pm
Sheet 1 · A
L › C06 
       
       
  7 Maxime Dufresne
Rouyn-Noranda
       
         
---          
8 Patrick Charron
Rouyn-Noranda
         
           

» Last updated 2020-02-23 7:49 pm

2395 views in the last 335 days.
WebSpiel v1.5 2020-10 ©2008-2021 Tim Colby, TCMP [ tcmp.net ]