WebSpiel Logo
Curling Bonspiel Management
 
2017 Experience Curling Classic
Baie D'Urfé, QC » 2017-11-08 to 2017-11-12
DrawTeamsScheduleSheet
CompletedO01
3 Pierre-Luc Trépanier · Valleyfield
7 Steve Holdaway · Montreal West
November 8th, 2017
Wednesday at 7:00pm EST
191
CompletedO02
7 Martin Lavoie · Baie d'Urfé
4 Adam Freilich · Montreal West
November 8th, 2017
Wednesday at 7:00pm EST
192
CompletedO03
5 Jeff Stewart · Glenmore
6 Ben Vezeau · Glenmore
November 8th, 2017
Wednesday at 7:00pm EST
193
CompletedO04November 9th, 2017
Thursday at 7:00pm EST
192
CompletedO05
9 Scott Hill · Ormstown
3 Marc Don · Glenmore
November 9th, 2017
Thursday at 7:00pm EST
193
CompletedO06November 10th, 2017
Friday at 1:00pm EST
191
CompletedO07
11 Félix Asselin · Glenmore
1 Mathieu Drapeau · Drummondville
November 10th, 2017
Friday at 1:00pm EST
193
CompletedL01
5 Karla Ekdom-Delorme · Baie d'Urfé
7 Cassandra Lewin · Huntley
November 10th, 2017
Friday at 3:30pm EST
191
CompletedL02
11 Gaetane Tremblay · Amqui
3 Roxane Perron · Trois-Rivières
November 10th, 2017
Friday at 3:30pm EST
192
CompletedL03
0 Brigitte Gosselin · Sherbrooke
9 Marie-France Larouche · Etchemin
November 10th, 2017
Friday at 3:30pm EST
193
CompletedO08
4 Adam Freilich · Montreal West
November 10th, 2017
Friday at 6:30pm EST
191
CompletedL04
2 Laura Thomas · Glenmore
9 Cathy Derick · Thurso
November 10th, 2017
Friday at 6:30pm EST
192
CompletedO09
4 Mark Homan · Baie d'Urfé
7 Martin Lavoie · Baie d'Urfé
November 10th, 2017
Friday at 6:30pm EST
193
CompletedO10
4 Mathieu Drapeau · Drummondville
7 Flabby · Baie d'Urfé
November 10th, 2017
Friday at 9:00pm EST
191
CompletedO11November 10th, 2017
Friday at 9:00pm EST
192
CompletedO12
9 Félix Asselin · Glenmore
November 10th, 2017
Friday at 9:00pm EST
193
CompletedL05
7 Cassandra Lewin · Huntley
3 Gaetane Tremblay · Amqui
November 11th, 2017
Saturday at 9:00am EST
191
CompletedO13
2 Steve Holdaway · Montreal West
8 Jeff Stewart · Glenmore
November 11th, 2017
Saturday at 9:00am EST
192
CompletedO14
6 Ben Vezeau · Glenmore
5 Pierre-Luc Trépanier · Valleyfield
November 11th, 2017
Saturday at 9:00am EST
193
CompletedO16
10 Alek Bedard · Lacolle/Glenmore
2 Scott Hill · Ormstown
November 11th, 2017
Saturday at 11:30am EST
51
CompletedO15
3 Marc Don · Glenmore
10 J-S Roy ·
November 11th, 2017
Saturday at 11:30am EST
53
CompletedL06
9 Roxane Perron · Trois-Rivières
6 Karla Ekdom-Delorme · Baie d'Urfé
November 11th, 2017
Saturday at 11:30am EST
191
CompletedL07
7 Cathy Derick · Thurso
3 Brigitte Gosselin · Sherbrooke
November 11th, 2017
Saturday at 11:30am EST
192
CompletedL08
7 Marie-France Larouche · Etchemin
5 Laura Thomas · Glenmore
November 11th, 2017
Saturday at 11:30am EST
193
CompletedO22
9 Mathieu Drapeau · Drummondville
November 11th, 2017
Saturday at 2:30pm EST
51
CompletedO20
2 Pierre-Luc Trépanier · Valleyfield
3 Jeff Stewart · Glenmore
November 11th, 2017
Saturday at 2:30pm EST
52
CompletedO19
0 Adam Freilich · Montreal West
10 Mark Homan · Baie d'Urfé
November 11th, 2017
Saturday at 2:30pm EST
53
CompletedO17
3 Flabby · Baie d'Urfé
8 Félix Asselin · Glenmore
November 11th, 2017
Saturday at 2:30pm EST
191
CompletedO21
5 Steve Holdaway · Montreal West
7 Ben Vezeau · Glenmore
November 11th, 2017
Saturday at 2:30pm EST
192
CompletedO18
6 Martin Lavoie · Baie d'Urfé
November 11th, 2017
Saturday at 2:30pm EST
193
CompletedO23
1 Scott Hill · Ormstown
7 J-S Roy ·
November 11th, 2017
Saturday at 5:00pm EST
51
CompletedO24
3 Marc Don · Glenmore
7 Alek Bedard · Lacolle/Glenmore
November 11th, 2017
Saturday at 5:00pm EST
52
CompletedL09
3 Cathy Derick · Thurso
6 Marie-France Larouche · Etchemin
November 11th, 2017
Saturday at 5:00pm EST
53
CompletedL10
7 Laura Thomas · Glenmore
6 Brigitte Gosselin · Sherbrooke
November 11th, 2017
Saturday at 5:00pm EST
191
CompletedL11
5 Karla Ekdom-Delorme · Baie d'Urfé
9 Gaetane Tremblay · Amqui
November 11th, 2017
Saturday at 5:00pm EST
192
CompletedL12
6 Cassandra Lewin · Huntley
5 Roxane Perron · Trois-Rivières
November 11th, 2017
Saturday at 5:00pm EST
193
CompletedO25

Tie-Breaker

November 11th, 2017
Saturday at 9:00pm EST
193
CompletedOF01
4 Alek Bedard · Lacolle/Glenmore
November 12th, 2017
Sunday at 9:00am EST
191
CompletedLF01
6 Marie-France Larouche · Etchemin
2 Gaetane Tremblay · Amqui
November 12th, 2017
Sunday at 9:00am EST
192
CompletedOF04
2 Mark Homan · Baie d'Urfé
7 Félix Asselin · Glenmore
November 12th, 2017
Sunday at 9:00am EST
193
CompletedOF02
3 Jeff Stewart · Glenmore
6 Martin Lavoie · Baie d'Urfé
November 12th, 2017
Sunday at 11:15am EST
191
CompletedLF02
7 Cathy Derick · Thurso
5 Cassandra Lewin · Huntley
November 12th, 2017
Sunday at 11:15am EST
192
CompletedOF03November 12th, 2017
Sunday at 11:15am EST
193
CompletedOF06November 12th, 2017
Sunday at 3:00pm EST
1
CompletedOF05November 12th, 2017
Sunday at 3:00pm EST
3
CompletedLF03
8 Marie-France Larouche · Etchemin
4 Cathy Derick · Thurso

Ladies Final

November 12th, 2017
Sunday at 4:00pm EST
3
CompletedOF07

Open Final

November 12th, 2017
Sunday at 6:00pm EST
2
WebSpiel v1.6 2022-03 ©2008-2022 Tim Colby, TCMP [ tcmp.net ]